Nedelja 03.02.2013.
19:07
Vestionline A

Liverpul "bombama" uzeo bod Sitiju

Fudbaleri Mančester Sitija i Liverpula igrali su bez pobednika 2:2 u derbi meču 25. kola Premijer lige.

Stiven Džerard postigao sjajan gol sa 25 metara

Siti je poveo golom Edina Džeke u 23. minutu posle asistencije Džejmsa Milnera, a Liverpul koji je bio bolji u prvom delu, izjednačio je samo šest minuta kasnije pogotkom Danijela Staridža preciznim šutem u "malu mrežu" sa 25 metara.

"Crveni"su poveli u 73. minutu ponovo jednim fantastičnim šutem, i to kapitena Stivena Džerarda, ali je Siti do boda došao pet minuta kasnije, a u strelce se upisao Serhio Aguero preciznim udarcem iz praktično "mrtvog ugla".

Matija Nastasić bio je u startnoj postavi Sitija, a u 56. minutu zamenio ga je zemljak Aleksandar Kolarov.

Totenhem je ranije danas pobedio u gostima ekipu Vest Bromvič Albiona 0:1, golom Gereta Bejla u 67. minutu.

Prvo mesto na tabeli drži Mančester Junajted s 62 boda, dok je Siti drugi sa devet poena manje.