Subota 06.03.2010.
18:44 >> 20:48h
Vestionline A

Bajernu samo bod u Kelnu

Fudbaleri Kelna i Bajerna igrali su danas bez pobednika 1:1 u meču 25. kola Bundeslige.

Domaći su poveli golom Podolskog u 31. minutu, a izjednačio je Švajnštajger u 58. Srpski reprezentativac Zoran Tošić ušao je u igru u 90. minutu umesto Lukaša Podolskog, ali se rezultat nije menjao.

Šalke je u gostima ubedljivo savladao Ajntraht rezultatom 4:1, čime je ekipa iz Gelzenkirhena izbila na trenutnu drugu poziciju, jer Leverkuzen tek u nedelju igra svom meč u Nirnbergu. Golove za klub iz Gelzenkirhena postigli su Matip u 12, Hovedes u 15, Rakitić u 80. i Kuranji u 89. Jedini strelac za domaće bio je Majer u 52. minutu.

Hamburger je golom Jansena u 40. minutu savladao Hertu rezultatom 1:0, čime su Berlinc ostali na dnu tabele sa samo 15 osvojenih bodova.

Aktuelni šampion Volfsburg je na svom terenu pobedio Bohum sa 4:1. Dva gola za domaće postigao je Džeko u 60. i 79. minutu iz penala, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Martins u 75. i Santana u 90. Jedini gol za goste dao je Frajer u 28. minutu.

Hanover je u gostima pobedio Frajburg 2:1 golovima Elsona u 63. i Bruginka u 73. minutu, dok je jedini gol za domaće dao Abdesadki u 70. minutu.

Verder i Štutgart igrali su bez pobednika, 2:2. Golove za Verder dali su Almeida u 75. i Frings u 81. minutu iz penala. Kod gostiju u listu strelaca upisali su se Pogrebnjak u 15. i Kedira u 42.

Fudbaleri Dortmunda pobedili su na svom terenu ekipu Menhengladbaha rezultatom 3:0. Golove za domaći tim postigli su Grojskrojc u 13. i Zidan u 54. i 57. minutu.

Prvo mesto na tabeli drži Bajern sa 53 boda, ispred Šalkea, koji je osvojio dva poena manje i Leverkuzena koji ima tri boda manje.