Liga šampiona: Juve može i sa desetoricom, Nasri utišao Zagreb, ubedljiv Real (VIDEO)

U prvim mečevima trećeg kola Lige šampiona, favoriti su ostvarili sigurne pobede. Najteži zadatak imao je Juventus, koji je slavio u Lionu iako je više od pola sata imao igrača manje posle isključenja Lemina.

Tanjug/AP
Huan Kudrado postiže gol za Juventus u Lionu

Gol odluke delo je Kolumbijca, Kuadrada u 76. minutu, poslee greške golmana Lopesa. Ipak, junak meča je legendarni golman "stare dame" Đanluiđi Bufon, koji je u 35. minutu odbranio penal najboljem strelcu domaćina Lakazetu.

U istoj grupi, Sevilja je pobedila Dinamo na "Maksimiru" golom Samira Nasrija. Hrvatski šampion ni posle 270 minuta nije zatresao mrežu rivala u Ligi šampiona.

Rela je sa pola snage razbio Legiju, a goste iz Varšave može da raduje da su posle 21 godine postigli pogodak u Ligi šampiona, a strelac je bio naš Miroslav Radović sa "bele tačke", a nad njim je i napravljen jedanaesterac. Pre meča došlo je do tuče navijača Legije i španske policije ispred stadiona "Santijago Bernabeua".

Srpski reprezentativac Zoran Tošić bio je zaslužan za gol CSKA u Moskvi protiv Monaka. Posle njegovog šuta, lopta se odbila do Traorea, koji je sa nekoliko metara matirao "kneževe". Ipak, gosti su u finišu stigli do boda golom Silve.

Lester posrće u Premijer ligi, ali zato brijira u evro eliti, gde ima sve tri pobede. Pao je danski Kopenhagen, a jedini strelac bio je Rijad Marez. Porto je u finišu slomio otpor Briža, dok je Borusija iz Dortmunda pobedila Sporting u Lisabonu.

GRUPA E: CSKA - Monako 1:1 (Traore 34 - Silva 87), Bajer Leverkuzen - Totenhem 0:0.

GRUPA F: Real Madrid - Legija 5:1 (Bejl 16, Jodlovic 20 autogol, Asensio 37, Lukas 68, Morata 84 - Radović 22 penal), Sporting - Borusija Dortmund 1:2 (Sesar 68 - Obamejang 9, Vajgl 43 ).

GRUPA G: Lester - Kopehagen 1:0 (Marez 40), Briž - Porto 1:2 (Fosen 12 - Lajun 68, Silva 90+1 penal).

GRUPA H: Dinamo Zagreb - Sevilja 0:1 (Nasri 37), Lion - Juventus 0:1 (Kuadrado 76).