Nedelja 30.04.2017.
17:40 >> 20:03h
Vestionline A

Zvezdino mučenje prekinuo penal, crveno-beli ponovo na vrhu tabele (VIDEO)

U derbiju 3. kola plej-ofa Superlige Srbije Crvena zvezda je pred skoro 16.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" savladala Vojvodinu sa 2:0 pogocima u samoj završnici meča i to tek kada su gosti ostali sa igračem manje.

Tanjug
Boaći je bio najvaća opasnost po golmana Vojvodine, ali Zvezda je povela tek golom sa bele tačke

Beograđani su bili ti koji su napadali, a Novosađani čekali šansu iz kontranapada i to im je išlo odlično u prvom poluvremenu, pa su čak imali i bolje prilike za gol, a pravo je čudo kako nisu došli do vođstva. Najbliži golu bili su Planić i Meleg, ali je prvi bio neprecizan, a drugog je sprečio golman Manojlović da postigne pogodak.

Gosti su se dodatno povukli u drugih 45 minuta, ali su se uspešno branili sve do momenta kada je u 70. minutu isključen Antić zbog udaranja Frimponga bez lopte, makar je to tako video sudija Obradović.

Upravo je delilac pravde doneo tešku odluku u 79. minutu, koja je praktično odlučila pobedila, pošto je dosudio penal posle prekršaja nad Boaćijem. Ta njegova odluka naišla je na žestoko negodovanje gostiju, ali nije promenjena pa je Kanga doveo domaće u vođstvo od 1:0. Samo korekciju rezultata u poslednjim momentima izvršio je Plavšić kog je nesebično proigrap Boaći.

Novosađani imaju za čim da žale, a sada im preostaje da se okrenu Kupu Srbije u kom će u revanšu pokušati 0:0 sa svog stadiona da pretvore u finale u duelu sa Partizanom. Beograđani su ponovo prvi na tabeli Superlige pošto imaju isti broj bodova kao Partizan, ali i bolji učinak u ligaškom delu takmičenja.

Crvena zvezda - Vojvodina 2:0 (0:0)

Kanga 82pen, Plavšić 90

Crvena zvezda (4-2-3-1): Manojlović - Petković, Frimpong, Al. Luković, Anđelković - Le Talek, Poletanović (68 Ristić) - Plavšić, Kanga, Ruiz (83 Milijaš) - Boaći

Vojvodina (4-2-3-1): Rockov - Lakićević, Planić, Maslać, Antić - Vukasović, Jovančić- Malbašić, Paločević (51 Knežević), Meleg - Trujić

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice, Crvena zvezda - Vojvodina 2:0
90. minut - Tri minuta nadoknade

90. minut - GOOOOOOOOOOOOOL, Kanga - Boaći - Plavšić, lopta kao po koncu i 2:0 za Zvezdu

83. minut - U igri je Milijaš umesto Ruiza

82. minut - GOOOL, Zvezda je povela pogotkom sa bele tačke, strelac je Kanga - 1:0

79. minut - Penal za Zvezdu zbog prekršaja Vukasovića nad Boaćijem u kaznenom prostoru

78. minut - Manojlović brani udarac Trujića
75. minut - Potpuni pritisak Zvezde, ali bez prave šanse

69. minut - Crveni karton za kapitena Vojvodine Antića zbog udaranja Frimponga bez lopte

68. minut - Prva izmena kod domaćih, Ristić umesto Poletanovića

63. minut - Boaći je probao da spoji Kangu sa golom, ali je Rockov odlično intervenisao

Na stadionu Crvene zvezde zvanićno 16.800 gledalaca
57. minut - Loš udarac Kange iz slobodnog udarca, pre toga je i Luković pokušao, ali ishod je bio isti
51. minut - Izmena kod gostiju, Knežević je zamenio Paločevića

49. minut - Najbolja prilikaza domaćina, lopta je došla posle odbitka do Anđelkovića on je jako šutirao, ali je na putu ka golu lopta pogodila Boaćija

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu Rajko Mitić

Prvo poluvreme

45. minut - Bez nadoknade, završeno je prvo poluvreme 0:0. Bolje šanse za gol imali su gosti, ali to bi moglo da im se osveti u drugom poluvremenu

42. minut - Odlična šansa za Planića, lopta odlazi pored gola

40. minut - Ponovo Rockov na visini zadatka, još jednom brani udarac Kange

36. minut - Malo je nedostajalo da Meleg iskoristi kiks Petkovića, ali je Manojlović bio budan

24. minut - Kakva šansa za Vukasovića, mogla je Vojvodina da povede, ali očajno je šutirao vezista "lala"

22. minut - Kanga je izbcio Boaćija, ali se ovaj u odličnoj poziciji nije dobro snašao
13. minut - Odlična šansa za Trujića, ali petljao je napadač gostiju oa su štoperi Zvezde uspeli da intervenišu

9. minut - Dobar udarac Kange sa distance, lopta je išla u gol, ali brani golman gostiju

5. minut - Boaći je oprobao udarac, brani Rockov
1. minut - Utakmica je počela, solidna poseta na Marakani uz besplatan ulaz